Akıllı Şebeke Enerji Depolama Teknolojileri

Akıllı Şebeke Enerji Depolama Teknolojileri

Enerji depolama, şebeke istikrarı ve güvenliğini artırarak, modern enerji üretimi ve dağıtımı için gerekli esnekliği sağlar. Kapasite ve maliyetler, günümüzün mevcut ızgara depolama teknolojilerine göre değişir. EUROLAB, kamu hizmetleri proje geliştiricileri, enerji üreticileri ve enerji depolama alanında araştırma yapanlar hizmet ederek, enerji depolama tasarımı, uygulama ve operasyonel riskleri belirlemek ve azaltmak için çalışmaktadır.

Planlama, maliyet avantajı ve diğer ekonomik analizlerin yapılması, kurulumun denetlenmesi, denetimlerin ve bakımın yapılması ve hizmetten çıkarma konusunda yardımcı olmak gibi çok çeşitli proje hizmetleri sunmaktayız. Büyük ölçekli piller için durum değerlendirme hizmetlerimiz arasında performans testi, tahribatsız değerlendirme ve modelleme işlemi ve ömrü bulunmaktadır. Ancak, herhangi bir uygulama için herhangi bir akü tipine hizmet verebiliriz. Enerji depolama projelerini desteklemek ve tüm ihtiyaçların karşılanması için Toplam Kalite Güvencesi yaklaşımımız olsa da güç üreticileri, teknoloji sahipleri ve EPC'lerle çalışıyoruz.

Yenilenebilir enerji kaynaklarının değişken doğası, santrallerin talebi karşılamak için yük döngüsünü arttırmasını gerektirerek daha yüksek işletme ve bakım maliyetlerine neden olur. Kesintisiz yenilenebilir enerji kaynaklarını dengelemek ve enerji üretim ve dağıtım maliyetlerini azaltmak için uygun enerji depolama sisteminin entegrasyonu gereklidir. Özellikle yenilenebilir enerji üretiminin büyümesiyle, şebekeyi emniyete almak ve stabilize etmek için enerji depolaması gereklidir.

Enerji dengelemeye ek olarak, enerji depolaması ayrıca acil durum gücü, frekans düzenleme, yük talep azaltma, voltaj kontrolü, kapasite sıkılaştırma ve diğer yardımcı hizmetlerin avantajlarını sunar. Yenilenebilir enerji kaynaklarının artan entegrasyonuyla, enerji depolamanın önemli rolü, her zamankinden daha fazla belirgindir.

EUROLAB ’ın Enerji Depolama hizmeti teklifleri:

İş vakası değerlendirme ve analiz
Aküler için Durum Değerlendirme Hizmetleri
Enerji depolama teknolojisi, boyutlandırma ve yerleştirme ile ilgili önerilerde bulunmak
Ekonomik analiz
Teknoloji değerlendirmesi
Performans testi
Güvenlik testleri
Denetimler
Sertifika ve ortaya çıkan standartlar testi
Uygulama desteği
Başarısızlık analizi
Garanti desteği

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.