Avrupa Birliği Deterjan Düzenleme Hizmetleri

Avrupa Birliği Deterjan Düzenleme Hizmetleri

EUROLAB, Avrupa Birliği (AB) Deterjan Yönetmeliğine uygunluk için çözüm sunar. AB deterjanları mevzuatı, 1960'larda Batı Avrupa’daki yaygın su kirliliğinden, nehirlerde büyük miktarda köpük oluşumuna neden olan ve çevreyi olumsuz yönde etkileyen biyolojik olarak parçalanabilen deterjanlardan kaynaklanmıştır. Son derece önemli bir olan, yüzey aktif maddelerin birikmesinden kaynaklanan “köpüren nehirlerden” kaynaklanan zararlı etkilere yanıt olarak 1973/404 / EEC sayılı Direktifin getirilmesidir.

Mevcut deterjan mevzuatı, 648/2004 sayılı AT Yönetmeliği, 8 Ekim 2005 tarihinden bu yana, önceki yasal önlemlerin yerine geçtiği tarihte yürürlüğe girmiştir. Çevre ve halk sağlığının yüksek derecede korunmasını sağlarken, AB iç pazarlarında deterjanlar için kullanılan deterjanların ve yüzey aktif maddelerin serbest dolaşımını sağlamak için tasarlanmıştır. 648/2004 sayılı Düzenleme, deterjanların aktif bileşenlerinin (yüzey aktif maddeler olarak bilinir) biyobozunurluğuna iki aşamalı bir test rejimi uygular. Anyonik, iyonik olmayan, katyonik ve amfoterikler de dahil olmak üzere tüm yüzey aktif cisimlerini kapsayan kapsam daha geniştir. Deterjanların üretimi, satışı ve kullanımına uygulanabilir; AB pazarında bir deterjan veya bir yüzey aktif madde koymaktan sorumlu herhangi bir özel veya tüzel kişi, bu yönetmeliğe uymalıdır.

Bunlar şunları içerir:

Deterjan üreticileri / üreticileri;
Deterjanların İthalatçıları;
Bir deterjanın özelliklerini değiştiren herhangi bir kişi;
Bir deterjanın etiketini veya ambalajını değiştiren herhangi bir kişi;
Paketleyici, yani kendi hesabına çalışan bir kişi; örneğin, A Şirketi, B Şirketi'nden toplu olarak bir deterjan satın alır ve daha sonra, deterjanları, kutudaki “kendi” adıyla yeniden paketler.


EUROLAB size nasıl yardımcı olabilir?

EUROLAB, karmaşık ancak önemli bir düzenlemenin tüm yasal gerekliliklerini yerine getirdiğinizden emin olarak ürününüzü pazara sunmanıza destek olabilir. Uzmanlarımız, çevresel sürdürülebilirliğe bağlılığı gösteren gönüllü bir program olan EU Eco etiketlemesi hakkında tavsiyelerde bulunabilirler. Ek olarak, deterjan ve ev ürünleri uzmanlarımız aşağıdaki ürünlerden herhangi biriyle ilgili düzenleme hizmetleri sağlayabilir:

Ağartma ürünleri
Bulaşık yıkama ürünleri
Çamaşır bakım ürünleri
Genel yüzey temizleyicileri, ör. mendil, çok amaçlı temizleyiciler, ev dezenfektanları vb.
Tuvalet bakım ürünleri, ör. tabletler, jant blokları vb.


Temel hizmetlerimiz:

Sınıflandırma ve Etiketleme
Güvenlik verisi dosyaları
Deterjan içerikli veri sayfaları
Toksikolojik risk değerlendirmesi (GPSD, BPR veya REACH uyumluluğu
Tam toksikolojik risk değerlendirmesini içeren (ekotoksisite / maruz kalma / insan sağlığı) istisna başvurusu için teknik dosyanın hazırlanması
Zehir merkezi bildirimi
AB Eko etiketleme değerlendirmesi

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.