Boyalar ve Deterjanlar

Boyalar ve Deterjanlar

EUROLAB deterjanları, renklendiricileri, boyaları ve pigment bileşenlerini ve bunların sıvı mürekkep, tekstil, ambalajlama, yiyecek ve ilaç gibi uygulamalarını test eder ve analiz eder.

Deterjanlar, boyalar ve renklendiriciler giyim ve tekstil ürünleri, oyuncaklar, kozmetik ürünleri, ayakkabılar, tıbbi cihazlar, ilaçlar, endüstriyel ve evsel deterjanlar ve paketleme dahil olmak üzere birçok tüketici ve sanayi ürününün imalatında yaygındır. Fonksiyonlarının sadece bir kısmını belirtmek için özel yüzeyler verebilir, küf oluşumunu önleyebilir, ürün bozulmasını azaltabilir veya ürüne canlı renkler getirebilir.

Bu ürünlerin üreticisi olarak zorluğunuz, ürünlerin en yüksek kalitede olmasını sağlamak ve optimum performans göstermektir. Ürün güvenliği her şeyden önemlidir ve tedarik zincirinin her aşamasında potansiyel olarak zararlı kimyasalların varlığı değerlendirilmelidir. Ürünlerde boyaların ve kimyasal bileşenlerin seçimine özel önem verilerek, dünyadaki kimyasal kısıtlamaları karşılamak için sağlık ve çevre riski en aza indirilmelidir. Bu, ürünleri ağır metal formaldehit, ftalatlar veya azo renklendiriciler ve bunların dökülme ürünleri gibi tehlikeli veya kısıtlanmış maddelerden uzak tutmayı içerir.

Toplam Kalite Güvence ortağınız olarak EUROLAB ile, bileşenlerin toksikoloji risk değerlendirmesi, etiketleme konusunda rehberlik, kısıtlı maddelerin taranması ve kuruluşunuzun uyum hedeflerine uymasını sağlamak için düzenleyici danışmanlık dahil tüm tedarik zincirinizi kapsayan kimyasal yönetim çözümlerini uygulamanıza yardımcı olabiliriz.  Uzmanlığımız, operasyonlarınızdaki, tedarik zincirlerinizdeki ve iş süreçlerinizdeki içsel riski belirlemenizi ve azaltmanızı sağlar.

Tecrübeli bilim insanlarımız ürün geliştirme sürecinizi formülasyon analizi ve deformasyon çalışmaları ile destekleyebilir. Çok çeşitli laboratuvar hizmetleri sayesinde potansiyel alerjenleri veya yüzey aktif maddeler gibi aktif maddeleri tarayabilir ve kimyasal kirlenmeyi veya mikrobiyolojik güvenliği ele almanıza yardımcı olabiliriz. Cilt, kumaş, saç, ambalaj ve sert yüzeyler gibi ürünler ile yüzeyler arasındaki etkileşim çalışmaları performans çalışmalarının ilerlemesine yardımcı olur. Test hizmetlerimiz, ürünlerinizin ve hizmetlerinizin kalite, güvenlik, sürdürülebilirlik ve performans standartlarını nasıl karşıladığını ve aştığını değerlendirmenize yardımcı olur.

Tekstil, Giyim ve Ayakkabı

Boya ve katkı maddeleri, tekstil, giyim eşyası ve ayakkabı üretimi sırasında ve ayrıca belirli yüzeyler vermek, küf oluşumunu ve ürün bozulmasını önlemek veya rengi arttırmak için ürünlerin bileşenlerini oluşturmak için kullanılır. Bazı boyaların ve maddelerin insan sağlığına ve çevre güvenliğine zarar verdiği bulunmuştur. Sonuç olarak, insan sağlığını korumak ve çevre güvenliğini artırmak için dünya çapında kurallar ve düzenlemeler kabul edildi. EUROLAB, tedarik zinciri ağınızda, sınırlı aminlere parçalanan azo renklendiricileri, dağıtıcı boyalar, alev geciktiriciler, formaldehit, dimetil fumarat (DMF), pestisitler gibi fungisitler gibi sınırlı maddelerin testini içeren kimyasal yönetim çözümünü uygulamak için sizinle ortak olabilir. , ftalatlar ve ağır metaller.

Kaliteyi hayata geçiren Toplam Kalite Güvence uzmanlığımız, sürekli olarak güvenle ilerlemenizi sağlamak için hassasiyet, hız ve tutku ile tutarlı bir şekilde sunulur.

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp