Çin Pazarı için Oyuncak Ürünlerinde GB Testi

Çin Pazarı için Oyuncak Ürünlerinde GB Testi

Dünya oyuncak üretiminin % 70 'inden fazlasını alarak Çin, dünyanın oyuncak tüketim pazarı haline geldi. Oyuncaklar çocuklar için tasarlandığından, güvenlik tüketicilerin en büyük endişesidir. Çin’in hükümeti yalnızca kapsamlı güvenlik ve etiketleme standartlarını uygulamakla kalmıyor, aynı zamanda oyuncak ürünlerinin güvenliğini ve kalitesini sürekli sağlamak için bir yaklaşım olan Çin Zorunlu Sertifika'nın (CCC) uyumluluğunu da yakından takip ediyor.

Oyuncakları Çin 'e ihraç etmeden önce, ürünlerinin güvenlik için, etiketleme, kalite ve CCC sertifikasyon gereklilikleri ile uyumlu olmasını sağlamalıdır.

Güvenlik - GB 6675, Çin'de satılan oyuncakların çoğu için güvenlik gereksinimlerini belirtir. 1 Ocak 2016'dan itibaren geçerli olmak üzere, yeni oyuncak standardı GB 6675-2014, mevcut oyuncak standardı GB 6675-2003'ün yerini alacaktır. GB 6675-2014, temel güvenlik sorunlarına ve aşağıdaki gibi fiziksel, yanıcılık ve kimyasal güvenliğe yönelik dört bölümden oluşmaktadır.

GB 6675.1-2014 Oyuncak güvenliği - Bölüm 1: Temel Kod
GB 6675.2-2014 Oyuncakların Güvenliği - Bölüm 2: Mekanik ve Fiziksel Özellikler
GB 6675.3-2014 Oyuncakların Güvenliği - Bölüm 3: Yanıcılık
GB 6675.4-2014 Oyuncakların Güvenliği - Bölüm 4: Bazı Elementlerin Göç Edilmesi
Elektrikli oyuncaklar da zorunlu standart GB 19865-2005 Elektrikli Oyuncaklar - Güvenlik standardına uygun olacaktır.

Etiketleme - Bir oyuncak, GB 5296.5 standardının zorunlu oyuncak etiketleme standardı, GB 5296.1 tüketim ürünleri için genel etiketleme gereklilikleri ve Çin Halk Cumhuriyeti Ürün Kalite Yasası ile ilgili hükümlere uymalıdır.

Kalite - Oyuncakların kalite ve performans gereksinimleri ilgili zorunlu standartlarda ve / veya ürün standartlarında belirtilmiştir. Malzeme, yaş, kullanım amacı, tarz ve daha fazlası gibi birçok faktöre dayalı olarak ve etikette “İcra Standardı” olarak ilan edilecek uygun bir standart seçilecektir.

Çin Zorunlu Sertifika (CCC)

Altı oyuncak kategorisinin yetkili belgelendirme merkezleri tarafından onaylanması ve Çin pazarına girmeden önce CCC logosunun ürün üzerinde gösterilmesi gerekmektedir. Bu altı oyuncak kategorisinde elektrikli, plastik, metal, mermi ve oyuncak bebeklerin yanı sıra binilebilir araçlar da yer alıyor. Her oyuncak kategorisinde, sertifikalandırma sürecini ve gereksinimlerini belirlemek için Çin hükümeti tarafından yayınlanan ilgili bir kural vardır.

EUROLAB ’ın Çin ’deki oyuncak laboratuvarları, GB oyuncak testleri yapmak için Çin Ulusal Akreditasyon Servisi (CNAS) tarafından akredite edildi. EUROLAB ayrıca, CCC sertifikasyon danışmanlığı, etiket şablonlarının hazırlanması ve etiketlerin Çince 'ye dönüştürülmesi için GB standartlarını karşılamak, eğitim ve diğerlerini başarıyla Çin 'e ihraç etmenize yardımcı olmak için gerekenleri de içeren ek hizmetler sunmaktadır.

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.