Diferansiyel Santrifüj Sedimantasyon Parçacık Büyüklüğü Analizi

Diferansiyel Santrifüj Sedimantasyon Parçacık Büyüklüğü Analizi

EUROLAB, Küçük örnek hacimleri için sağlam veri üretmek üzere parçacık boyutunun Diferansiyel Santrifüj Sedimantasyon (DCS) analizi hizmetleri sunar. Uzmanlarımızdan elde edilen Diferansiyel Santrifüj Sedimantasyon (DCS) partikül büyüklüğü analizi, bazıları diğer partikül boyutlandırma yöntemleri için benzersiz zorluklar yaratabilen çok çeşitli numuneler için geçerli olan yüksek çözünürlüklü sonuçlar sağlar.

Partikül boyutlandırma, partikül büyüklüğü dağılımının rapor edilmesinin doğruluğu ile ilgili diğer endişeler ile birlikte maliyetli ve zaman alıcı zorluklar ortaya çıkarabilir.

Diğer parçacık boyutu tekniklerinin aksine - lazer kırınımı gibi - bizim CPS Disk Santrifüjümüz, büyük bir dinamik aralık ile doğru ve çok yönlüdür ve ~ 0.1 saniyelik etkili bir yanıt süresiyle (% 95 doğrulukla) çalışan hızlı bir dedektör yanıtına sahiptir, rekabetçi sedimantasyon aletleri, partikül yoğunluğuna bağlı olarak> 0.002um - 50um arasında geniş bir partikül ebadı için kullanılan ~ 1 ila 4 saniyelik bir tepki süresine sahiptir.

Santrifüjümüz 24.000 RPM'ye kadar çalışır, bu da çok küçük partiküllerin analizinin diğer santrifüjlerden üç kat daha hızlı olduğunu gösterir. Çok geniş ebat aralığına sahip numunelerin analizleri santrifüj hız rampası kullanılarak hızlı bir şekilde tamamlanabilir ve potansiyel olarak pratik olmayan uzun (birkaç saat veya daha fazla) herhangi bir analiz hızla tamamlanabilir.

Uygulamalar, polimer latekslerin ve emülsiyonların, dolgu maddelerinin, seramik oksitlerin, aşındırıcı maddelerin (her türden) analizini, mürekkep püskürtmeli mürekkepleri, pigmentleri, mikroküreleri, yağ emülsiyonlarını ve daha fazlasını içerir. Diferansiyel çökeltme yoluyla ölçüm yapmakta zorluk çekebilecek birçok malzeme - yağ emülsiyonları, balmumu emülsiyonları, yapışkan lateksler ve lipozomlar gibi - şimdi hızlı ve çok yüksek çözünürlükle ölçülebilir: daha önce, diferansiyel çökeltme tarihsel olarak daha yoğun parçacıklarla sınırlandırılmıştır içinde bulundukları sıvıdan daha fazla.

DCS, numunenin santrifüj odasının tabanına değil, sıvı yüzeyine iletildiği bir teknik kullanır. Bu yöntem, akışkandan daha düşük yoğunlukta olan parçacıkların akışkan yüzeyine doğru yüzmesini sağlar. Nötral suda yüzen partiküller (yoğunluk ~ 1.0 g / ml), analizin döteryum oksit içinde (yoğunluk 1.108 g / ml) yapılmasıyla ölçülebilir.

DCS tarafından partikül boyutlandırma ile ilgili gereksinimlerinizi tartışmak için uzmanlarımızdan biriyle irtibata geçin.

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.