Eşyalar için Gaz Güvenliği Testi

Eşyalar için Gaz Güvenliği Testi

EUROLAB, dünya çapındaki pazarlar için ev veya ticari aletleri, ocak ürünlerini, endüstriyel ekipmanları veya bileşenleri kapsayan Gaz Güvenliği testi hizmetleri sunar.

Gaz Güvenliği uzmanlarımız, Gaz Aletleri Direktifinde uzun yılların verdiği deneyime sahiptir ve üreticilerin en son Gaz Aletleri Yönetmeliği (GAR) gerekliliklerine uymalarını sağlamaya yardımcı olur. Yönetmelikte belirtilen ürün ve işlemlerle ilgili yükümlülükleri anlamanıza yardımcı oluyoruz.

Gaz Aletleri Yönetmeliği (GAR) nedir?
Gaz Aletleri Yönetmeliği, gaz ve yakıt yakan cihazları, AB dışındaki bir ülkeden ithal edilen yeni veya ikinci el cihazları ve uzaktan satışlar dahil olmak üzere tüm tedarik türlerini kapsar. Gazlı yakıt ve armatür yakan cihazlar için Gaz Cihazları Yönetmeliği (AB) 2016/426 (GAR), tedarik zincirinde bulunmayan herhangi bir ilgili ürün için yeni Avrupa Birliği (AB) Sertifikası gerektirir.

Gaz Aletleri Yönetmeliği: GAR vs. GAD'ın Uygulanması İçin Rehber
EN 298: 2012, gazlı ya da sıvı yakıt yakan cihazlarda kullanım için otomatik brülör kontrol sistemlerinin güvenlik, inşaat ve performans gereksinimlerini kapsayan bir Uyumlaştırılmış Avrupa Standardıdır. EN 298: 2012 gerekliliklerini karşılamak için gerekli elektrik güvenliği, EMC, yazılım değerlendirmeleri, otomatik brülör kontrol sistemleri ve alev dedektörü cihazları için yapım ve performans gereksinimleri için test gereksinimlerinizi destekleyebiliriz. Ayrıca EN 298 sistemleri için gazlı yakıt yakan cihazlar (GAR) ve CE işaretini eklemeden önce gerekli olan cihazlar hakkındaki 2016/426 sayılı Tüzüğe Onaylanmış Kuruluş sertifikalarını da verebiliriz.

Akreditasyonlarımız
EUROLAB, Birleşik Krallık Akreditasyon Servisi (UKAS) tarafından akredite olan Gaz Cihazları Yönetmeliği (GAR) ve Kazan Verimliliği Direktifi (BED) için Onaylanmış Kuruluştur. İngiltere'deki laboratuvarımız, EN298 sayılı Gaz Aletleri Yönetmeliği'ne göre onaylanmıştır. Bu, benzersiz bir şekilde bizi, kendi laboratuvarlarında standardın tüm gereksinimlerini test edip onaylayabilen Birleşik Krallık'taki tek sağlayıcı olarak konumlandırıyor.

Kuzey Amerika'da, OSHA tarafından tanınan Ulusal Tanınan Test Laboratuvarı (NRTL) ve SCC onaylı Test Organizasyonu (TO) ve Sertifikasyon Kuruluşuyuz (CB). Kapsamımız ev aletleri ve ticari aletleri içermektedir. Kuzey Amerika'da, gazlı cihazlar için iki marka sunuyoruz: elektrikli ve gazla çalışan cihazlar için ETL Listelenen Markamızın yanı sıra, bina uygulamaları için gaz ve yakıtla çalışan cihazlar için Warnock Hersey Sertifika işaretimiz.

Hizmetlerimiz, cihazlarınızı bu bölgeye girmeden önce AB gerekliliklerine uygunluğu belirlemenize yardımcı olabilir.

Hizmetlerimiz şunları içerir:

Tasarım inceleme hizmetleri
Global pazarlar için test - sahada veya sahada
Onaylanmış Kuruluş EC Tip Muayene Sertifikaları
Onaylanmış Kuruluş EC Gözetimi
Tek Birimlerin Onaylanmış Kuruluş EC Doğrulaması
Kuzey Amerika için ETL Listelenen Mark
Warnock Hersey Kuzey Amerika İçin İşaretli Markası
Kuzey Amerika için ETL Sanitasyon Listelenen Mark
Performans testi
Ev Aletleri Üreticileri Birliği (AHAM) Testi
Klima, Isıtma ve Soğutma Enstitüsü (AHRI) Testi

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp