Ferrografi Testi

Ferrografi Testi

EUROLAB, Yağlayıcılar ve motorlar için ferrografi laboratuvarı testleri, yağların değerlendirilmesi, yağlama yetmezliğinin öngörülmesi ve yağlama maddesi aşınmasının enkazı gibi hizmetleri sunar. EUROLAB tarafından yapılan ferrografi testi, ekipman çalışır durumdayken yağlanmış bileşenlerin müdahalesiz değerlendirmesini sağlar. EUROLAB uzmanları, endüstrilerdeki ve pazarlardaki müşterilere Toplam Kalite Güvencesi ferrografik başarısızlık analizi sunar. Ferrografi analizi test verileri, müşterilerin erken makine anormal aşınması bulunduğunda önleyici önlemler alarak masraflı makine kapanmalarını önlemesini ve bileşen ömrünü uzatmasını sağlar.

Ferrografi avantajları:
Aşınma veya çevresel kirlenme sonucu oluşan parçacıkları izleyerek, EUROLAB ferrografisi uzmanları, maliyetli ve tehlikeli bileşen arızalarından önce gelen hızlı aşınmanın kritik aşamasını tespit edebilmektedir. Ferrografik analizler, aşınma parçacıklarının sayısını, boyutunu ve şeklini belirler.

Ferrografi tanı raporları:
Örnekler EUROLAB tarafından analiz edildikten sonra, müşteri e-posta yoluyla veya basılı kopya olarak kapsamlı bir teşhis raporu alır. Ayrıntılı rapor, yorum ve aşınma parçacıklarının tam renkli bir mikroskop fotoğrafını içerir.

Ferrografi Testi için:

Metalurji Uygulamaları
Motor bakımı
Kimyasal bitkiler
Gemiler, Mavnalar, Deniz Müşterileri
Açık Deniz Tesisatı
Yağ Durumu İzleme
Güç istasyonları
Sigorta şirketleri
Demiryolu Endüstrisi
Üretim Tesisleri
Araç Filoları, Toplu Taşıma
Gıda işlemcileri
Jet Motoru OCM Testi
Genel Endüstri

Ferrografi testi ile İzlenen Ürünler ve Tesisler:

Motorlar, Dişliler, Pompalar
Kompresörler, Gaz Türbinleri
Buhar türbinleri
Hidrolik Sistemler, Soğutma Sistemleri
Gres Yağlamalı Rulmanlar
Elektrikli Yağ Sistemleri
Isı Transfer Sistemleri
Isıl İşlem Sistemleri

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp