Gaz Türbini Yağlama Testi

Gaz Türbini Yağlama Testi

EUROLAB, Gazla çalışan türbin yağı durumunun izlenmesi ve test edilmesi hizmetleri sunar. EUROLAB 'ın yağlama durumu test ve izleme hizmetleri, pahalı türbin arızası ve acil duruş süreleri riskini azaltarak, pahalı gaz türbini elektrik üretim tesislerinin çalışma sürelerinin korunmasına ve uzatılmasına yardımcı olur.

Yüksek kapasiteli gaz türbinleri yüksek sıcaklıklarda çalışır, yağlayıcıları buhar türbinlerinden daha hızlı bozar. EUROLAB, düzenli bir gaz türbini yağ durumu izleme programını çalıştırarak, müşterilere büyük türbin yağlayıcıları için geçmiş ve trend verilerini sunar. Yağ durumu verileri, bir türbinin yağlayıcılarının kullanım ömrünü tahmin etmeye yardımcı olur ve yağ değişimi ve motor bakımı için en uygun zamanları önerir.

Gaz türbini yağı durumunun izlenmesi:

Metal, Kirletici, Yağ temizliği
Yükseltgenme, Renk, Görünüm, RULER Yağ Testi
Su içeriği, Katkı seviyesi

Gaz türbini sıvısı dolaşım problemleri:

Telli çözünmez malzeme
Su kirliliği
Yağ değişimi, renk
Mevcut metalleri kullanın
Yağlama maddesinin bozulması
RPVOT RBOT ASTM D2272 Testi

Gaz türbini yağı izleme programı seçenekleri:

OCM trend sonuçları, gaz türbini operatörünün yağ değiştirme hizmetleri arasındaki aralığı uzatmasına olanak tanıyan genel sonuçları gösterir. OCM trend sonuçları artan bir sorun olduğunu ve gaz türbini arızasını veya programlanmayan aksama sürelerini önlemek için düzeltici önlemlerin alınması gerektiğini göstermektedir.

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp