Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar (GDO) Testi ve Sertifikasyonu

Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar (GDO) Testi ve Sertifikasyonu

Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar (GDO'lar), biyoteknoloji yoluyla DNA yapısı modifikasyonlarına tabi tutulur. Üretilmiş veya GDO'lu bileşenler içeren gıda maddeleri Genetiği Değiştirilmiş (GM) gıdalar olarak kabul edilebilir.

GM'de kullanılan teknoloji, haşereye, virüse veya iklime dayanıklı olacak mahsulleri oluşturmak için sürekli büyüyen bir küresel popülasyonu beslemenin zorluklarına bir cevap olarak, yıllar içinde gelişmiştir. GM mahsulleri genellikle gıda ve yem üretimi için kasıtlı olarak kullanılır. Bazı durumlarda, GM mahsulleri istemeden GM dışı gıda ve yem üretimine girebilir.

EUROLAB 'ta, ürün ve üretimde kalite kontrol ve değerlendirme durumlarını değerlendirmek için kapsamlı GDO tespit hizmetleri ve bir sertifikasyon programı sunuyoruz. Analitik uzmanlığımız ile bir araya gelerek, düzenleyici ve tüketici taleplerini karşılamak için günlük destek sunuyoruz.

Test yapmak

En yeni yöntem ve teknolojileri kullanarak, hızlı geri dönüş süreleri ve yasal gerekliliklere uygunluğu gösteren doğru test sonuçları sağlıyoruz. Test, numunede bulunan GMO miktarını belirler. Polimeraz zincir reaksiyonu (PCR) bazlı test yöntemleri kullanıyoruz ve yanlış pozitifleri ve negatifleri etkin bir şekilde ortadan kaldırmak için sıkı kontroller uyguluyoruz. Bu test, GDO'ların içerikleri için pozitif numune testinden sonra sunulabilir veya istenirse birincil test yöntemi olarak kullanılabilir.

Sertifika Programı

Test ve tespit hizmetlerimizi tamamlayan EUROLAB, sahadaki denetimler / denetimler, örnekleme ve dokümantasyon incelemeleri yoluyla gereksinimlerle uyumlu olacak ürünler ve üretimdeki GDO durumunu doğrulamak için endüstride tanınmış bir GDO olmayan sertifika programı sunmaktadır.

Araştırma ve Geliştirme

GDO tespitinin yanı sıra, dünya standartlarında uzmanlarımız yeni ve ortaya çıkan GDO'lar için test prosedürlerini anlamak ve geliştirmek için sürekli araştırma ve geliştirme çalışmaları yapmaktadır.

Danışma Hizmetleri

Analitik uzmanlığın yanı sıra, gıda güvenliği yönetmeliklerine uymanıza yardımcı olacak, uzman deneyimi ve üstün olanaklar sunan günlük destek ve danışmanlık hizmetleri de sunuyoruz.

Tamamlayıcı Hizmetler

Organik gıda sertifikasyonunda GDO tespit testi esastır. Tüm gıda test hizmetlerimiz mikrobiyoloji, raf ömrü testleri, GDO ve gıda güvenilirliği, duyusal analiz ve alerjenleri kapsar.

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.