Gıda Duyusal Analizi

Gıda Duyusal Analizi

Duyusal değerlendirmeler, gıda üretim stratejinizin temel bir bileşeni olmalıdır. Güvenilir, doğru analizler, tarif iyileştirme, ürün geliştirme ve benzer pazar araştırmalarına yardımcı olabilir.

Bir ürünün kalitesinin organoleptik veya duyusal değerlendirmesi, bir tüketicinin tekrar satın alıp almayacağı veya farklı bir ürünün seçilip seçilmeyeceği kararında büyük önem taşır. EUROLAB 'taki uzmanlar işletmenize, süreçlerinize duyusal bir değerlendirme stratejisi uygulamada destek olabilir.

Ürünlerinizin duyusal yönlerini değerlendirmek hayati bir araçtır ve üretimin ve ürün geliştirmenin çeşitli aşamalarında uygulanabilir. Kalite kontrolünde, raf ömrünü belirlemek, yeni bir ürünün piyasaya sürülmeye değer olup olmadığını ölçmek, lezzet profili oluşturmak için tüketici tercihlerini yönlendiren duyusal özellikleri belirlemek ve ürününüzün depodan etkilenip etkilenmediğini kontrol etmek için kullanılabilir veya paketleme.

EUROLAB 'taki uzmanlar size şu konularda yardımcı olabilir:

Ürün standartlarının karakterizasyonu için hazırlık ve raf ömrü boyunca farklı aşamalarda pazarlanabilirlik izleme dahil olmak üzere gıda ve bulaşıkların organoleptik analizleri
Bal Yönetmeliğine göre balın organleptik değerlendirilmesi
Ürün değişiklikleri, ürün geliştirme, üretim ve depolama değişikliklerinin araştırılması için fark testi
Düzenli olarak organoleptik analizler için özelleştirilmiş uzman paneller oluşturulması
Organoleptik analiz atölyeleri ve müşteriye özel duyusal eğitim dahil olmak üzere eğitim

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.