Gıda Fiziksel Güvenlik Analizi

Gıda Fiziksel Güvenlik Analizi

EUROLAB ’ın gıda fiziksel analiz süreci, tehlike seviyelerinin kritik olduğu belirlenen reolojik özelliklerin değerlendirilmesini içerir. Ürün tipine bağlı olarak, bu faktörlerin genel tehlikeyi değerlendirmek için farklı önem dereceleri olabilir. Beslenme ve yutma ve aynı zamanda hava yolu tıkanıklığı alanlarında lider tıbbi kaynaklara, gıda ürünü analizi için kritik özellikleri belirlemek için EUROLAB 'a danışın.

Gıda ürünleri, fiziksel özelliklerinin hava yolu tıkanıklığı için tehlikeli bir durum yaratma potansiyeli olup olmadığını, bir yaralanma durumunda yaralanma olasılığını ve bu yaralanma potansiyelinden herhangi birini azaltabilecek özelliklerinin etkisini belirlemek için değerlendirilir. Gıda ürünleri için kullanılan ambalaj, amaçlanan tüketim davranışlarının bir hava yolu tıkanması olayının potansiyelini ve ciddiyetini arttırıp arttırmadığını belirlemek için gıda ürünü ile birlikte değerlendirilir.

Reolojik özelliklerin değerlendirilmesinden sağlanan veriler açık ve kullanışlı bir şekilde sunulmuştur. Kümeleri (ürün gruplarını) tanımlamak için aglomeratif hiyerarşik bir yöntem kullanılır. Tehlikenin düşük olduğu bilinen ürünlerle kümelenen ürünlerin, kendileri için düşük bir tehlike seviyesine sahip olmaları muhtemeldir.

Aynı şekilde, bilinen yüksek tehlike seviyesindeki ürünlerle kümelenen ürünlerin, hava yolu tıkanıklığı yaralanmalarıyla ilişkili daha büyük bir potansiyele sahip olmaları muhtemeldir. Gıda ürünlerinin neden olduğu solunum yolu tıkanıklığı tehlikelerini etkili bir şekilde azaltan tasarım önerileri sunuyoruz.

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.