Gıda Raf Ömrü Testleri

Gıda Raf Ömrü Testleri

Gıda üreticilerinin, katı yönetmeliklere uymak ve markalarını ve tüketicilerini güvende tutmak için ürünlerinin tarihine göre veya en iyi şekilde kullanımını doğru bir şekilde belirlemeleri gerekir.

Raf ömrü, çok sayıda katkıda bulunan faktörden biri tarafından tetiklenen fiziksel, mikrobiyolojik ve kimyasal işlemlerin bir ürünüdür. Malzemelerin kalitesi ve tutarlılığı, nem içeriği ve asitlik seviyeleri de dahil olmak üzere ürün özellikleri, depolama, nakliye ve ambalaj malzemeleri gibi dış faktörler gibi bir rol oynamaktadır.

Gıdanın raf ömrüne katkıda bulunan faktörlerin karmaşıklığı göz önüne alındığında, uzmanlarımız ürünlerinizin bileşimi, depolanması ve paketlenmesi için özel olarak ısmarlama bir hizmet sunabilir.

Laboratuvarlarımız en son raf ömrü test yöntemlerini ve teknolojisini kullanır ve kalite yönetimi için uluslararası standarda (ISO 17025) onaylıdır. Bu nedenle, yasal gerekliliklere uygunluğun gösterilmesine yardımcı olacak doğru raf ömrü test sonuçları sunan yüksek kaliteli ve uygun maliyetli bir hizmet olduğundan emin olabilirsiniz.

Raf ömrü analizleri yaparak, ürünleriniz için doğru tarihleri ​​belirleyerek kalitenin tüketiciler için kabul edilebilir ve güvenli kalmasını sağlayabilirsiniz. Uzmanlarımızın yapabileceği analizlerden sadece bazıları için testler:

Listeria, Salmonella, Campylobacter, E.Coli, Mayalar ve Küfler, Staphylococcus Aureus, Bacillus Cereus, Laktik Asit Bakterileri gibi gıda kaynaklı mikro organizmalar
Toplam canlı sayı
Enterobacteriaceae
Nemli içerik
Asitlik seviyeleri
ph
Su aktivitesi
Yağ kaybı

Doğru ve güvenilir raf ömrü testi, ürünün geri çağırma riskini azaltır ve raf ömrünün azalmasının nedenlerini belirlemek, ürünlerinizi, işlemlerinizi ve nihayetinde karlılığınızı iyileştirmenize yardımcı olur.

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.