Hava-Uzay Polimerleri Plastikler ve Kompozit Testleri

Hava-Uzay Polimerleri Plastikler ve Kompozit Testleri

Hava-uzay polimerleri, plastikler ve kompozitler malzemeler kalite kontrol, hata analizi ve araştırma-geliştirme amacıyla test edilir. Havacılık polimerler, plastikler ve kompozitler, yorulma ve çekme dayanımı gibi faktörlerle başa çıkma kabiliyetlerini belirlemek için titizlikle ve birçok yöntemle test edilmelidir. Sıkı test gereksinimleri (örneğin, ASTM D3039, Nadcap onaylı test), bu malzemeler üzerindeki detaylara sürekli artan bir ilgi göstermeye zorlamaktadır.

EUROLAB 'ın ISO 17025 onaylı laboratuvarları geniş bir malzeme yelpazesinde test yapmıştır; elyaf takviyeli kompozitler ve hafif köpüklerden yapısal yapıştırıcılara, havacılıkta yüksek kaliteli malzeme uygulamalarına ve havacılık endüstrisi standartlarına ve araştırma ve geliştirme, kalite kontrol, hata analizi ve malzeme sertifikasyon programlarını desteklemeye kadar.

EUROLAB, mekanik, fiziksel ve termal özellikler için sert karakterizasyonlara (Nadcap AC7122 / metalik olmayan malzeme testi) malzeme karakterizasyonu için hızlı veri sağlar. Gerçekleştirilen testler arasında çekme, soyma, dayanma dayanımı, G1c, G2c, sıkıştırma, bükülme, çarpma, kayma, sertlik, eriyik viskozitesi, elyaf / reçine / boşluk içeriği, uçucu içerik, jel süresi, ısıl genleşme katsayısı, dinamik mekanik analiz, termogravimetrik analiz, diferansiyel taramalı kalorimetre ve özgül ısı testleri bulunmaktadır.

Numune hazırlama, doğru veriler için kritik öneme sahiptir ve EUROLAB, müşteri programlarının numune hazırlığına en yüksek düzeyde dikkat göstermesini sağlamak için polimer takviyeli malzemelerin işlenmesinde kullanılan gelişmiş hassas kompozit plaka testere ve elmas bıçaklara sahiptir.

Yakın dikkat gerektiren polimer kompozitlerin bir başka yönü nem emilimi ve bunun mekanik özellikler üzerindeki etkisidir. Bu nedenle, yapısal kompozitler biraz daha katı şartlanma önerilerine sahiptir. EUROLAB analizi genellikle tam bir test spektrumundan önce dengeye nem alımını izlemeyi içerir. Polimer bir laminattaki liflerin yönlülüğünü anlamak, malzeme özelliklerinin belirlenmesinde önemli bir rol oynadıkları için gereklidir.

EUROLAB uzmanları yükleme yönündeki muhtemel değerleri izliyorlarsa görüşte değerli olmak üzere (0) veya (90) 'da önemli ölçüde değişebilirler. Yapısal kompozitler doğal sertlik, mastar veya ekstansometreler kullanarak daha doğru zorlanma (uzama) ölçümleri gerektirir. EUROLAB, delaminasyon değerlendirmeleri, boşluk analizi, iz bırakma ve çevrim optimizasyonunu iyileştirmek için iyileştirme değerlendirmeleri de dahil olmak üzere problem çözümü için değerli veriler üretir.

Hava-Uzay Polimer ve Plastik Test Uzmanlığı
Otomotiv Polimer ve Plastik Testleri
Polimer ve Plastik Hizmetleri
Kompozit Testleri
Reçine Kimyası
Boya Araştırma ve Geliştirme ve Test
Yapıştırıcılar Araştırma ve Geliştirme ve Test Etme

EUROLAB problem çözme uzmanları, önde gelen havacılık malzemelerinin son kullanıcılarının ve üreticilerin beklenmeyen kırılma modlarını anlamalarına, dağılma sorunlarını tespit etmelerine, elyaf bağlama özelliklerini en üst düzeye çıkarmalarına ve hasar değerlendirmesi yapmalarına yardımcı olur.

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.