Hızlandırılmış Stres Testi

Hızlandırılmış Stres Testi

Hızlandırılmış Stres Testi, bir ürünün ömrünü ve güvenilirliğini sağlayan yardımcı değerlendirme verilerini sağlamak için “gerçek yaşam” koşullarını simüle eder.

Hızlandırılmış Stres Testi (AST), kurulum ve test yürütme kompleksi yapmadan çeşitli uygulamalarda hem zamandan hem de paradan tasarruf sağlayabilir.

AST ekipmanımız aşağıdakiler dahil gerçek dünya koşullarını doğru şekilde simüle eder:

6 eksen (serbestlik derecesi) rasgele titreşim veya 25.000 lbs'ye kadar tek eksenli rasgele ve / veya sinüzoidal titreşimin aynı anda uygulanması,
nem ile aşırı termal döngü ve gerilim, elektrik / mekanik yükleme ve kirletici maddeler gibi çok sayıda muhtemel diğer baskılar.
asta, erişim kontrolleri, ast testi

Elektronik veya diğer PCB bazlı elektromekanik ürünlerin HALT / HASS testleri için, LN2 soğutma sistemi, 20 ila 3.500 Hz frekans aralığında ve 3gRMS ila 60gRMS arasında bir titreşim enerji aralığı kullanan iki hava çekici masası sunuyoruz.

EUROLAB, çok çeşitli Hızlandırılmış Stres Testi (AST) Hizmetleri sunabilen dünya lideri bir test laboratuvarıdır. Ürün tasarımı sırasında oluşmamış olabilecek tasarım hatalarını veya zayıflıklarını ortaya çıkarmak için sizinle birlikte çalışacağız.

Özel AST yetenekleri / test yöntemleri şunları içerir:

Hızlandırılmış Güvenilirlik Testi
Arıza Modu Doğrulama Testi (FMVT®)
Tam Sistem Ömrü Testi (FSLT)
Yüksek Derecede Hızlandırılmış Ömür Testi (HALT) ve Yüksek Derecede Hızlandırılmış Stres Ekranı (HASS)
Adım Stres Testi
Çoklu Ortam Aşırı Stres Testi (MEOST)

Çoklu Ortam Aşırı Stres Testi, FMVT'ye benzer bir test yöntemidir. MEOST çoklu stres alır ve kısa sürede ürüne uygular ve bu stresleri imha limitinin üçte ikisine doğru yükseltir. MEOST'un temel amacı, arıza modlarını bulmaktır, böylece ele alınabilir.

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.