Hoverboard Test ve Sertifikalandırma

Hoverboard Test ve Sertifikalandırma

EUROLAB, hoverboard güvenlik testlerimizle UL 2272 gibi endüstri standartlarına uygun olarak pazarda ilerlemenizi sağlar. Bugün piyasada en fazla kendini dengeleyen scooter olan bir veya daha fazla tekerleği ve genellikle lityum iyon aküyle çalışan Hoverboard'lar son birkaç ay içerisinde sadece birden fazla havayoluyla değil, bazı etkili perakendeciler tarafından da son yasakları yaşamıştır.

Ulusal olarak tanınan bir test laboratuvarı olarak EUROLAB, yalnızca Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu'nun (CPSC) gereklerini karşılamakla kalmayıp aynı zamanda büyük perakendecilerin gereksinimlerini de karşılayan veya bunları aşan çözümler sunar. Aşağıdakiler dahil hoverboard teknolojiniz için 360 ° 'lik çözümler sunuyoruz:

Fiziksel Mülkiyet Testi - Cihazların yapım, genel performans, etiketleme, paketleme ve markalama değerlendirmelerini içerir.

Kimyasal Test - CPSIA 101 Kaplama ve substrattaki Toplam Kurşun, CPSIA Phthlate, cıva içeriği, TCPH, CA PROP 65 ve ASTM F963 Heavy metal gibi kimyasal gereksinimlerin incelenmesi.

UL 2272 (Kendi Kendini Dengeleyen Scooterlar İçin Elektrik Sistemlerinin İncelenmesi Anahattı) - Özellikle elektrik beslemeli kendi kendini dengeleyen scooterlar (hoverboardlar) için elektrik tahrikli tren sistemi için geçerlidir - güç kaynağı ve pil paketleri dahil. Bununla birlikte, hoverboardların genel güvenliğini (yani mekanik tehlikeler ve sürüş performansıyla ilgili parametreler) değerlendirmemektedir. Bir NRTL olarak EUROLAB UL 2272'ye test edebilir ve sertifikalandırabilir.

Akü Şarj Cihazları - Bu tür güç kullanımı incelenmeli ve cihazın tasarım aşamasında aşırı ısınma ve elektrik çarpması gibi riskler azaltılmalıdır. Akü şarj cihazı test ve sertifikası UL 1310, UL 1012 VE UL 60950-1'i içerir.

Piller - Hücrenin kırılması ve yangın tehlikeleri dahil olmak üzere lityum pillerle ilgili olası riskler, pillerin kendilerinin test edilmesini gerektirir. Akü testi UL 2580, UL 1642 ve UL 2054 sertifikalarını ve ayrıca UN 38.3 taşıma gereksinimlerini test etmeyi içerir.

Akü Paketleri - Uygun çalışma voltajı, çalışma sıcaklığı ve şarj / deşarj akımı sağlamak için, akü paketleri, uçan panolarda ortaya çıkan daha ağır taşıma ve kullanım koşullarını dikkate alan UL 2271'e göre test edilmiştir.

Yazılım - Yangın, şok veya yaralanma ile sonuçlanabilecek mikroişlemcilerin başarısız olma ihtimalinin yanı sıra GPS teknolojisi için KG onayına maruz kalma riskindeki potansiyel riskleri de ele almak. Yazılım ve fonksiyonel güvenlik testleri UL 991, UL 1998, UL 60730-1 VE IEC 61508-1'i içerir.

AB için EUROLAB, pille çalışan hoverboardların ve benzeri araçların değerlendirilebileceği bir mühendislik kararı geliştirmiştir. AB içinde, hoverboardlar makine olarak kabul edilir ve aşağıdaki gibi makine direktifinin gereklilikleri altında değerlendirilir:

Aşırı Şarj Koruması için Şarj Devresi Değerlendirmesi - Hoverboard tasarımının aküler için aşırı şarj koruması içermesini sağlamak.

Risk Değerlendirmesi - Makine parçaları veya iş parçalarının kesilmesi veya kesilmesi, dolanması, bıçaklanması veya delinmesi ve atılması gibi tehlikeleri değerlendirmek için EN ISO 12100-1 uyarınca.

Akü ve Akü Değerlendirme - EN / IEC 62133'e uygunluk için. Ek olarak, akü paketleri UN 38.3 * 'e uygunluk açısından test edilecektir.

Şarj Devresi ve Akü Şarj Cihazı Değerlendirmesi - EN / IEC 60335-2-29'un ilgili maddelerine uymak için. Aşırı şarj korumasına bağlı devre, 19.11.3 fıkrasının gereklerine uygun olarak Koruyucu Elektronik Devre (PEC) olarak sınıflandırılacaktır.

Elektrik Sisteminin Diğer Parçaları - Motorlar, motor kontrol elektroniği ve jiroskoplar vs. dahil, EN / IEC 60950-1'in ilgili fıkraları ile değerlendirilecektir.

Mekanik Değerlendirme - 2006/42 / EC Ek I'deki Makine Direktifinin ilgili şartlarına uygun olarak yapılır.

Kimyasal Test - WEEE, REACH, RoHS, Civa İçeriği (Pil Direktifi 2013/56 / AB değişikliği 2006/66 / EC), EN71-3 ağır metal testi ve 94/62 / EC Ambalaj atıkları dahil.

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.