HVAC Kompresör Yağları Analizi

HVAC Kompresör Yağları Analizi

Bir kompresörün çalışmasındaki değişiklikler, yağlama yağının özelliklerine ve yapısına yansıtılır. Yağlayıcıların planlı analizi, size maliyeti olmadan önce sorunları belirler. Kompresörün yanması, sistem arızaları ve programlanmamış bakım şansı, zamanlanmış analiz ve düzenli ayırma denetimlerinin bir kombinasyonu ile büyük ölçüde azaltılabilir.

EUROLAB size, alındıktan sonraki 72 saat içinde test sonuçları sağlayan hızlı yağlayıcı analiz hizmetleri sunar. Her analiz, analitik rapordaki verilere göre hizmet önerileri içerir. Ek olarak, şirketiniz tarafından o birim için sağlanan Birim Tanımlama numarasına dayanarak tüm yağlayıcı numunelerinin tarihsel bir özetini ekleyeceğiz. Bu tarihi özet, aşınma eğilimlerinin tanımlanmasına ve izlenmesine yardımcı olabilir; bu eğilimlerden sapmalar uyarı işaretleridir.

Yağlayıcı analizi ayrıca bir kompresör uyarlamasının göreceli başarısı hakkında ipuçları sağlar. Analiz, poliol esterlerde (POE) ve poli alkalen glikolde (PAG) artık mineral yağı tanımlayabilir. Laboratuvarımız koruyucu bakım ve güçlendirme için bir dizi yağlayıcı testi sunmaktadır.

Test Hizmetleri

ASTM D 4377 - Potansiyometrik Karl Fischer Titrasyonu ile Ham Yağlarda Su İçin Standart Test Yöntemi

ASTM D 974 - Renk Göstergesi Titrasyonuyla Asit ve Baz Numarası için Standart Test Yöntemi

ASTM D 445 - Şeffaf ve Opak Sıvıların Kinematik Viskozitesi için Standart Test Yöntemi

ASTM D5185 - İndüktif Eşleşmiş Plazma Atomik Emisyon Spektroskopisi ile Kullanılmış Yağlama Yağlarındaki Katkı Elemanları, Aşınma Metalleri ve Kirletici Maddelerin Belirlenmesi İçin Standart Test Yöntemi

ASTM D 1500 - Petrol Ürünlerinin ASTM Renkleri İçin Standart Test Yöntemi

POE / AB yağında bulunan Mineral Yağ

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp