İmalat ve Mühendislikte Tersine Mühendislik

İmalat ve Mühendislikte Tersine Mühendislik

Üretim veya mühendislikteki tersine mühendislik, ekipman veya ürünlerin nasıl yapıldığını ve çalıştığını bulmak için kullanılır. Üretim ve mühendislikteki tersine mühendislik çok çeşitli nedenlerden dolayı kullanılır.

Mühendislik ekipmanlarını veya imal edilmiş bir ürünü parçalara ayırıp, ürettiği malzemeleri ve nasıl çalıştığını keşfederek, bir işletmenin üretim süreçlerini belirlemesine ve iyileştirmesine, ürün etkinliğini artırmasına ve patentleri korumasına yardımcı olabiliriz.
 
Bu süreç aynı zamanda bir “eski” (yani çok eski) bir bileşenin veya ürünün nasıl çalıştığını keşfetmek için kullanılır ve orijinal teknik çizimler ve malzeme bilgileri artık mevcut olmadığında veya orijinal üretici artık iş yapmadığında gereklidir.
 
Tersine mühendislik, bir öğenin yapısını kaldırırken multidisipliner uzmanlık ve deneyim gerektirir.
 
Bir analitik teknikler paketi kullanan sektördeki yılların tecrübesiyle, EUROLAB ’ın kalifiye teknisyenler ve metalurji uzmanlarının Toplam Kalite Güvence ekibi metal bileşenlerin, ürünlerin veya ekipmanların nasıl üretildiğini ve hangi alaşımdan üretildiğini belirleyebilir. Üretimde kullanılan üretim tekniklerinin belirlenmesinde ve ısıl işlem sürecinin keşfedilmesine ve işleyiş sürecinin kurulmasına kadar malzemelerin tanımlanmasından hizmetlerimiz, maddeyi daha iyi anlayabilmeniz için sahip olduğunuz çok sayıda soruyu cevaplamaya çalışacaktır.

Analitik teknik yelpazemiz şunları içerir:

Mikroskopla inceleme
Taramalı elektron mikroskobu
Kimyasal analiz
Boyutsal ölçümler
3B Metroloji
Darbe, çekme ve sertlik deneyi

Tüm endüstri sektörlerindeki işletmelere hizmet veriyoruz ve ister basit bir bileşen isterse analiz gerektiren karmaşık bir mühendislik ekipmanı olsun, benzersiz gereksinimlerinize göre çalışıyoruz.
 
Tersine mühendisliğin faydaları çoktur ve bulgularımız gelecekteki üretim tekniklerini ve malzeme seçimini belirlemenize ve araştırma ve geliştirmeyi azaltmanıza yardımcı olabilir.
 
EUROLAB ile ortaklık yaparak, üretim ve mühendislikteki ters mühendislik hizmetlerimiz, hem ürününüzü hem de pazardaki rekabet gücünüzü artırmanıza yardımcı olabilir.

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.