Kablosuz Ağ Teknolojisi için Düzenleyici Gereksinimler

Kablosuz Ağ Teknolojisi için Düzenleyici Gereksinimler

EUROLAB, kablosuz ağ teknolojisi için lider bir sertifika sağlayıcısıdır. Bu nedenle, müşterilerine ürün geliştirme süreçlerinde yardımcı olmaları için ön sertifikasyon testleri sunuyoruz.

Tüm büyük LTE, CDMA, UMTS (WCDMA) ve GSM sertifika programları için akredite bir test laboratuvarıyız ve akıllı telefonlar, özellikli telefonlar, modüller, IoT dahil olmak üzere tüm 4G, 3G ve 2G kablosuz ürünleri için ön sertifikasyon testleri yapabiliriz. (M2M) cihazları, kablosuz yönlendiriciler, sıcak noktalar, tabletler, dizüstü bilgisayarlar, altyapı donanımları ve daha fazlası.

Sertifika Öncesi Testler
Sertifika öncesi test, genellikle endüstride görülen belirli sorun alanlarını hedef alan normal sertifika testlerinin yüksek oranda azaltılmış bir alt kümesini içerir. Bununla birlikte, ön sertifika testinin kapsamı, belirli müşteri gereksinimlerini hedeflemek üzere özelleştirilebilir.
Sertifika öncesi testler normal sertifika testi sürecine uygundur - testlerin alt kümesini yapın ve müşteriye sonuçları ve günlük dosyalarını sağlayın.

Sertifika öncesi test, bir cihazın gelecekteki sertifikasyondan geçeceğini garanti edemez; Bununla birlikte, sertifika öncesi testler ortak sorunları tespit edebilir ve müşteriyi sertifikalandırma için daha iyi hazırlanmak için çözüm arama gereği konusunda uyarabilir.

Veri Verimi: Tipik ağ ve radyo koşullarında cihazın elde edilen veri hızlarını ölçmek için ön sertifika testi.

Protokol Uygunluğu: Tipik ağ ve radyo koşullarında protokol katmanı mesajlaşmasını ölçmek için ön sertifika testi.

Radyo Frekansı (RF): Tipik ağ ve radyo koşullarında cihazın verici ve alıcı performansını ölçmek için ön sertifika testi.

Radyo Kaynak Yönetimi (RRM): Cihazın kontrol yeteneğinin düzgün çalıştığını kontrol etmek için RRM'nin ön sertifika testi.

LTE Üzerinden Ses (VoLTE): LTE veri taşıyıcı içindeki veri akışı olarak sunulan ses servisinin performansını ölçmek için ön sertifika testi.

A-GNSS Alıcı Testi: Cihazdaki yardımlı global navigasyon uydu sisteminin (A-GNSS) çalışmasını kontrol etmek için ön sertifika testi.

Taşıyıcı Agregasyonu (CA): 100 MHz'e kadar daha geniş bant genişliği elde etmek için LTE spektrumu etrafına dağılmış birden fazla taşıyıcıyı birleştirmek için cihazın kapasitesini ve performansını ölçmek için ön sertifikasyon testi.

Havadan (OTA) Anten Performansı: Tipik ağ ve radyo koşullarında desteklenen tüm bantlar ve teknolojiler için cihazın çoklu antenlerinin yayılan RF performansını ölçmek için ön sertifika testi.

Özellik Testi: Cihazın tipik operatörler tarafından tipik ağ ve radyo koşullarında uygulanan belirli özelliklerin performansını ölçmek için ön sertifika testi.

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.