Kaynak Sonrası Isıl İşlem

Kaynak Sonrası Isıl İşlem

EUROLAB, kaynak yapısını iyileştirmek ve kaynak sırasında geliştirilen artık gerilmeleri azaltmak için kaynak sonrası ısıl işlem (PWHT) sunmaktadır. EUROLAB, basınçlı kaplar, basınçlı borular, depolama tankları, binalar, köprüler, açık deniz platformları, enerji santralleri, petrol ve gaz rafinerileri ve petrokimya tesisleri dahil olmak üzere çelik ve metal imalat endüstrileri için PWHT gerçekleştirme konusunda uzmanlaşmıştır.

Karbon çelikler, paslanmaz / yüksek alaşımlı çelikler ve işle sertleştirilmiş çelikler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere bazı malzemelerde kaynak kodlarına ve özelliklerine uygunluk nedeniyle genellikle PWHT için zorunlu bir gereklilik vardır. Birlikte kaynak yapılan parçaların duvar kalınlığına göre PWHT gereklilikleri de olabilir.

PWHT, kaynak işlemi tarafından işlenen artık gerilmeyi, kaynak / işlenmiş yüzeyin ısıtılmasını, ıslatılmasını ve soğutulmasını içeren bir teknikle kontrollü sıcaklıklara düşüren veya yeniden dağıtan bir tekniktir. Bu, kaynak / işlenmiş yüzeyin özelliklerini iyileştirir. PWHT'nin diğer avantajları şunlardır:

Malzemenin geliştirilmiş sünekliği
Geliştirilmiş veya azaltılmış sertlik
Azalan kırılma riski azaltıldı
Rahat termal stres
Temperli metal
Dağıtılabilir hidrojenin uzaklaştırılması (hidrojen kaynaklı çatlamayı önlemek için)
Geliştirilmiş metalurjik yapı
EUROLAB, hem kendi tesislerimizde hem de müşterilerimizin sitelerinde PWHT yapabilir. Yerinde tesislerimiz, PWHT için sayısız kaynak / işlenmiş yüzey yerleştirebileceğimiz büyük fırınlar içermektedir. Ek olarak, bir teslim alma ve teslimat hizmeti sunuyoruz. EUROLAB, PWHT'yi taşınabilir tesislerimizden faydalanarak, denizaşırı ve karadaki herhangi bir yerdeki müşterilerimizin sitelerinde gerçekleştirebilir.

Yüksek vasıflı ve eğitimli PWHT teknisyenlerinden oluşan ekibimiz, tedavi için getirilen tüm kaynakların / işlenmiş yüzeylerin belirtilen kaynak kodu gereksinimlerini karşılamasını ve amaca uygun olmasını sağlar.

EUROLAB for PWHT ile ortaklık yaparak, küresel hizmetlerimizden ve tecrübelerimizden de faydalanacaksınız. Sertlik testi, manyetik partikül muayenesi ve stres radyografisi de dahil olmak üzere, normalde PWHT tamamlandıktan sonra gereken tahribatsız muayeneleri sağlayabiliriz. Metalurji laboratuarımız ve metalürjik geçmişe sahip deneyimli mühendislerimiz, Toplam Kalite Güvencesi sağlarken herhangi bir kritik PWHT'yi yürütmek için gereken bilgi ve uzmanlık zenginliğine katkıda bulunur.

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.