Mühendislik ve İmalatta Bileşen Arıza Analizi

Mühendislik ve İmalatta Bileşen Arıza Analizi

EUROLAB ’ın arıza analizi hizmetleri, mühendislik ekipmanlarında, üretilen ürünlerde ve tesis altyapısındaki bileşen arızasını tanımlar. Mühendislik ekipmanlarındaki, üretilen ürünlerdeki veya tesis altyapısındaki bileşen arızası sadece hasara neden olmaz ve işletimi, üretimi ve performansı etkiler, aynı zamanda şirketinizin markasını ve itibarını etkileyebilir.
 
Veri toplama ve analiz etme, iyileştirici faaliyete karar vermek ve gelecekteki oluşumu önlemek için çok önemlidir. Size başarısızlık analizi sağlamak için doğru ortağı bulmak zor olabilir. Üreticinin, operatörün veya çalışma koşullarının (veya faktörlerin bir kombinasyonu) başarısızlığın tek seferlik bir sorun mu yoksa daha geniş bir sorun mu olduğunu tespit etmek ve kimin hatalı olduğunu belirlemek için çok disiplinli beceri ve deneyim gerektirir.
 
EUROLAB ’ın Toplam Kalite Güvencesi uzmanları ekibi, mühendislik ekipmanları, üretilen ürünler ve tesis altyapısındaki bileşenler üzerinde arıza analizi yapma konusunda yılların deneyimine sahiptir. Bileşen arızası olan tüm endüstrilere hizmet veriyor ve müşterilerimiz havacılık, bisiklet ve tıbbi implant üreticileri ve ağır mühendisliği yapan şirketleri içeriyor.
 
Bileşen arızası analizimiz benzersiz gereksinimlerinize göre uyarlanmıştır ve aşağıdakiler gibi bir dizi araştırma tekniği kullanıyoruz:

Görsel sınav
Düşük güçlü mikroskopi
fraktografi
Optik mikroskopi
Taramalı elektron mikroskobu (SEM)
Darbe, çekme ve sertlik deneyi
Kimyasal analiz
Tahribatsız test

Araştırmamız tamamlandıktan sonra müşterilerimize tam bir rapor sunuyoruz ve kalite sistemlerimiz tüm test sonuçlarının doğru ve doğrulanabilir olmasını sağlıyor.
 
Bir başarısızlık analizi davaya yol açarsa, bulguları yasal ve mahkeme işlemlerine uygun bir formatta sunarız. Uzman tanıklarımız karmaşık mühendislik ve teknik sorunları açıkça ve açıkça açıklayacaktır.
 
Bileşenlerin arıza analizi için EUROLAB 'a gelince, uzmanlığımız ve deneyimimiz başarısızlığın temel nedenini belirleyecek ve sorunu çözmek, düzeltici eylem ve tekrarı önlemek için gerekli bilgileri sağlayacaktır.

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.