Mum Güvenlik Testi

Mum Güvenlik Testi

EUROLAB ’ın mumlar, oda kokuları, jel mumlar, gece lambaları, çay lambaları ve fenerler için güvenlik testleri, mum üreticilerinin ev yangınları, mal hasarı, yanık yaralanmaları ve toksik kaplama malzemelerinden veya kurumlardan kaynaklanan olumsuz etkiler gibi riskleri en aza indirmesine yardımcı olur.

Mum güvenliği testi, üreticilerin yalnızca ürün performansını ve kalitesini artırmalarına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda mumlarınızın dünyadaki yasal standartlara uygun olduğunu onaylar. RAL-GZ041 Mum Kalite Kontrolü ve 1994 Genel Ürün Güvenliği Yönetmeliği dahil olmak üzere güvenlik standartlarına uygunluk, tüketicilerin ürünlerinizin evlerinde kullanım için güvenli olduğuna güvenmelerini sağlar.

Tüm mum ürünleri için EUROLAB aşağıdaki hizmetleri sağlar:

Performans testleri

Yanma Davranışı
istikrar
Kurum / Duman
Zaman yanmak
Fitil Davranışı
Alev yükseklikleri
Sıcaklıklar
Ek Bileşenlerin Güvenliği

Malzeme Testleri

Kurşun ve ağır metal içeriği kişisel sağlığa ve çevreye zararı önlemek için boyalarda, verniklerde, yüzey kaplamalarında, gömülü malzemelerde, fitil ve mum mumu içerisinde analiz edilir ve test edilir. Ürün tasarımında istikrarlı ve güvenli olduklarını doğrulamak için mumluklar, fenerler ve kaplar üzerinde malzeme ve performans testleri de yapılır.

Etiketleme Değerlendirmeleri

Mum ürünleri, olası kötüye kullanımı ve tehlikeleri önlemek için dikkat ifadeleri, güvenlik yönergeleri ve ürün kullanım bilgileri ile etiketlenmeli veya paketlenmelidir. EUROLAB, çeşitli pazarlar tarafından kolayca anlaşılan paketleme metinleri oluşturmak için uygun ifadeler, yerleştirmeler ve resimlerin özelleştirilmiş bir analizini sunar.

Toksikoloji Değerlendirmeleri

EUROLAB ayrıca, mum, katkı maddeleri, koku ve renklendiriciler gibi mumlarının üretiminde kullanılan maddelerin güvenli olmasını ve ürünlerinizin Avrupa Birliği’nin REACH Tüzüğü gibi yasalara uymasını sağlamak için mum ürünlerinizin toksikoloji değerlendirmelerine yardımcı olabilir.

Yaşam kalitesini ve güvenliğini sağlayarak, mum üreticilerinin ev yangınları, mal hasarı, yanık yaralanmaları ve toksik kaplama malzemelerinin veya kurumun olumsuz etkilerini gibi riskleri en aza indirmeye yardımcı olmak için Toplam Kalite Güvencesi uzmanlığımızı mum güvenliği testlerine uyguluyoruz. Avrupa, Asya ve Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan laboratuvarlarımız üreticilerin ürün performansını ve kalitesini geliştirmelerine yardımcı olmaktadır.

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp