Nanomateryaller

Nanomateryaller

Müşterilerimizin nanoteknoloji inovasyonunu nanomalzeme kimyasal testi, risk değerlendirmesi ve güvenlik danışmanlığı ile destekliyoruz. Nanomalzemeler ve yeni tasarlanmış nanoteknoloji, çeşitli endüstrilerdeki ve tüketici ürünlerindeki uygulamalarda kullanıldığında yaşam kalitesini iyileştirme konusunda büyük bir potansiyel sunmaktadır.

Nanomalzeme ürünlerinizin tüm potansiyelini gerçekleştirmek için, bu malzemelerin benzersiz özelliklerini anlamak ve insan sağlığı ve çevre için potansiyel güvenlik veya risk endişelerini ele almak hayati önem taşır.

Kapsamlı nanomalzemeler ve nanoteknoloji yeteneklerimiz arasında klinik öncesi çalışma tasarımı, düzenleyici işler ve irtibat, toksikoloji, epidemiyoloji ve risk değerlendirmesi bulunmaktadır. Nanomalzemeleri benzersiz kılan özelliklerin (örneğin, boyut, bağıl yüzey alanı, kimya ve işlevsellik) beklenmeyen biyolojik sonuçlarla ve toksisite ile ilişkili olup olmadığı gibi temel sorunları çözmenize yardımcı olabiliriz. Uzmanlığımızla, ürününüzü anlamanıza ve olası sağlık veya çevresel etkileri değerlendirmenize yardımcı oluruz.

EUROLAB 'ta, bilim adamlarımız aynı zamanda gelişen ulusal veya uluslararası yasal gereklilikleri karşılamak için ihtiyaç duyduğunuz kimyasal ve fiziksel testleri de sağlarlar. Ekibimiz ürünlerinizi, partikül büyüklüğü, morfoloji, dağılım, homojenlik ve optik ve fiziksel özelliklerin kritik özelliklerini kapsayan nano ölçekli analizlerle karakterize eder.

EUROLAB ile, inovasyon, üretim veya düzenleme sunumlarınızı ilerletmek için ihtiyaç duyduğunuz kimyasal, fiziksel, toksikoloji, risk değerlendirme verileri ve yasal destek sağlayabiliriz. Uzmanlığımız kozmetik, polimer kompozit, ilaç, tekstil, elektronik ve böcek ilacı veya boya gibi özel kimyasallar gibi sektörleri kapsamaktadır.

Tekstil - Hazır giyim ve tekstil ürünlerinde nanomalzemeler, performansı artırmak veya antimikrobiyal, yanıcılık direnci, koku salımı, nem yönetimi, büzülme direnci, leke direnci, statik koruma, UV koruması, su geçirmezlik ve kırışıklık direnci gibi fonksiyonel özellikleri geliştirmek için kullanılır.

Farmasötikler - Farmasötik formülasyonlar, farmasötik olarak aktif bileşenler (API) için potansiyel olarak geliştirilmiş biyoyararlanımı elde etmenin bir yolu olarak nano kapsüllemeyi kullanır.

Gıda ve Beslenme - Nanoteknoloji, besin ve biyoaktif absorpsiyon ve dağıtım sistemleri, içerik işlevselliği, gelişmiş renkler ve tatlar, mikrobiyal, alerjen ve diğer kirleticilerin tespiti ve kontrolü, gıda paketleme özellikleri ve performans gibi gıda sektörünü birçok şekilde etkiler.

Kozmetikler - 'Kusursuz' veya 'parlatılmış' bir görünüm vermek için nano-polimer polimer varlıklar veya silis partikülleri içererek optik etkiler elde etmek için kozmetikler geliştirilmiştir. Nanoliposomes teknolojisi, bir koku veya nemlendiricinin kontrollü salınımını sağlamaya yardımcı olabilir ve bazı durumlarda ürün kararlılığını artırmaya yardımcı olabilir. Düzenleyici gereklilikler bu ürünlerdeki nanosile edilmiş bileşenleri karakterize etme ihtiyacını tetikler.

Özel kimyasallar - Böcek öldürücüler gibi özel kimyasallar, ürünlere işlevsel bir fayda sağlamak için giderek daha fazla nanosize sistem içermektedir. Nano kapsüllenmiş aktif bileşenlere sahip formülasyonlar, zaman içinde daha iyi hedeflenmiş veya kontrollü bir salım potansiyeline sahiptir.
Kauçukler, plastikler ve kompozitler malzemeler - Bu malzemelerin fiziksel ve mekanik performansı, çok ince elemental karbon tüpleri olan karbon nanotüpler gibi nanoteknoloji (tek bir insan kılının kalınlığının yaklaşık 1 / 100000'i) eklenerek artırılmaktadır.

Elektronik - Elektronikte kullanılan malzemelerin ve bileşenlerin elektronik ve optik özelliklerinin geliştirilmesi, grafen gibi nanomalzemelerin kullanımıyla araştırılmaktadır. Uygulamalar pilleri, elektrotları ve saydam iletken filmleri içerir.

Dünyanın önde gelen kuruluşlarından bazılarıyla çalışmanın kanıtlanmış bir sicili ile, maruz kalmayı değerlendirmenize ve nanomalzemelerinizle ilişkili riskleri en aza indirmenize yardımcı olmak için bize güvenebilirsiniz.

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp