Nanoteknoloji Güvenlik ve Düzenleyici Hizmetler

Nanoteknoloji Güvenlik ve Düzenleyici Hizmetler

EUROLAB uzmanları nanoteknolojiyle ilgili güvenlik ve nano bazlı malzemelere pazar erişimi geliştirme ve kazanma konusunda destek almak isteyen şirketler için düzenleyici çözümler sunmaktadır.

EUROLAB ’ın nanoteknoloji güvenliği ve düzenleyici hizmetleri, gıda kullanımı da dahil olmak üzere çeşitli yeni uygulamalar için nanomalzemeler (1 ila 100 nm arasında en az bir boyuta sahip bir madde) üreten veya kullanan şirketleri desteklemektedir.

Nanomalzeme endüstrisindeki yenilikler, dünya genelindeki düzenleyicilerin yetişmek için sık sık mücadele ettiği hızlı bir hızla ivme kazanmıştır. Nanomalzemeler için düzenlemeler çoğu küresel yargı bölgesinde kurulmuş olmasına rağmen, bu devam eden ve gelişen bir süreçtir ve bazı durumlarda durum bazında değerlendirilmektedir. Bu, şirketlerin pazara girme yollarını ve çoklu yargı alanlarına erişimlerinde hangi engellerle karşı karşıya olduklarını net bir şekilde görmelerini zorlaştırabilir.

EUROLAB Bilimsel ve Düzenleyici Danışmanlık, klinik öncesi çalışma tasarımı, ürün geliştirme, düzenleyici işler ve devletle irtibat, toksikoloji, epidemiyoloji ve risk değerlendirmesi dahil olmak üzere nanoteknoloji ile ilgili alanlarda kapsamlı bilimsel bilgi ve deneyime sahiptir.

Nanoteknolojiyle ilgili hizmetlerimiz

Pazara erişim için bir rehber sağlamak amacıyla nanomalzemelerin tasarımı, üretimi ve testine ilişkin değerli stratejik bilgiler geliştirmek;
Yeni malzemelerin etkinliğini veya güvenliğini göstermek için yapılan çalışmaların düzenleyici gereklilikleri karşılayacağından ve çeşitli yargı alanlarında gelecekteki düzenleyici başvurularda faydalı olacağından emin olmak için çalışma tasarımına danışma;
Nanoparçacık toksikoloji çalışmalarının tasarlanması ve koordine edilmesi;
Nanoteknoloji esaslı malzemeler ve ürünler için gelişen düzenlemeler ve kılavuzlar hakkında kritik bilgiler sağlamak;
Nanomalzemelerin potansiyel sağlık ve çevresel etkilerini ele almak;
Nanoteknoloji materyalleri araştırma ve geliştirme desteği.

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.