Özgül Soğurma Oranı (SAR) Testi

Özgül Soğurma Oranı (SAR) Testi

EUROLAB, taşınabilir ve mobil telekomünikasyon ekipmanlarında SAR Testi sağlar. Ürününüz, son teknoloji kullanılarak, size doğru ve güvenilir RF maruziyeti ölçümleri sağlayan en yeni ekipmanlarla test edilecektir.

SAR testi nedir ve EUROLAB nasıl yardımcı olabilir?
Radyo frekansı (RF) enerjisine aşırı maruz kalmak insan dokularına zarar verebilir. Bunu önlemek için, dünyadaki pek çok ülke, her tür vericiden izin verilen RF maruz kalma miktarını sınırlayan standartlar getirmiştir. EUROLAB, ürününüzün bu gereksinimleri karşılayıp karşılamadığını belirlemenize yardımcı olabilir. Çeşitli taşınabilir ve mobil telekomünikasyon ekipmanları için gerekli testleri yapıyoruz.

EUROLAB, ürününüzü RF maruz kalma standartlarına, elektriksel güvenlik standartlarına ve FCC gerekliliklerine göre test etme ve sertifikalandırma kapasitesine sahip birkaç kuruluştan biridir.

RF maruziyeti insan kafasının veya vücudun elektriksel özelliklerini simüle eden bir "hayalet" kullanılarak değerlendirilir. “Fantom” a giren RF enerjisi, kilogram doku başına watt cinsinden SAR'yi ölçen hassas konumlandırılmış problarla izlenir.

Amerika Birleşik Devletleri'nde FCC, SAR'yi 47 CFR Bölüm 2, bölüm 2.1093'te düzenler. Genel kullanıma yönelik ürünler, baş veya vücudun herhangi bir yerindeki bir gram doku üzerinde ortalama 1,6 mW / g SAR sınırına, eller, bilekler, ayaklar ve ayak bilekleri için 10 gramın üzerinde ortalama 4 mW / g SAR sınırına uymalıdır.

Avrupa Birliği'nde, RF maruz kalma sınırları, 1999/519 / EC sayılı Konsey Tavsiye Kararı ile belirlenmiştir. Uyumlaştırılmış standartlar, cep telefonları ve RFID cihazları gibi en yaygın ürünleri kapsar. AB'de RF maruziyeti değerlendirme sınırları ve yöntemleri benzerdir ancak ABD'dekilerle aynı değildir.

İzin Verilen Maksimum Maruz Kalma (MPE)

Kullanıcılar tipik olarak radyo vericisinden, tipik olarak 20 cm'den daha uzağa yerleştirildiklerinde, RF'ye maruz kalma değerlendirme yöntemine Maksimum İzin Verilen Maruz Kalma (MPE) denir. Birçok durumda MPE, verici çıkış gücünden ve anten tipinden hesaplanabilir. Bazı durumlarda MPE, vericinin çalışma frekansına bağlı olarak doğrudan elektrik veya manyetik alan kuvveti veya güç yoğunluğu açısından ölçülmelidir.

Amerika Birleşik Devletleri'nde, MPE limitleri için FCC kuralları 47 CFR Bölüm 2, bölüm 1.1310'da bulunur. Kullanıcıdan 20 cm'den daha uzak olan ve masa üstü kablosuz düğümler gibi sabit bir yerde bulunmayan mobil cihazlar da FCC kurallarının 2.1091. Bölümüne tabidir.

Avrupa Birliğinde, 1999/519 / EC sayılı Konsey Tavsiye Kararı, sabit ve mobil vericiler için maruz kalma sınırlarını içermektedir. Uyumlaştırılmış EN50385 standardı, 110MHz - 40 GHz frekans aralığında çalışan baz istasyonlarına sınırlar uygular.

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.