Tekstil Konfeksiyon ve Ayakkabı Sertifikalandırma

Tekstil Konfeksiyon ve Ayakkabı Sertifikalandırma

Toplam Kalite Güvence çözümlerimizin bir parçası olarak EUROLAB, perakendecilere, markalara ve üreticilere ürünlerin, tedarikçilerin ve sistemlerin sertifikalandırılması yoluyla durum tespiti yapmalarını sağlamak için tekstil, konfeksiyon ve ayakkabı ürünleri için bir dizi sertifika sunmaktadır.

EUROLAB, tekstil, giyim ve ayakkabı için aşağıdaki sertifika çözümlerini sunar:

Kimyasal Sertifika Şeması
Uluslararası pazarlardaki tüketici ürünleri için çevre koruma gereksinimine dayanarak, tekstil, deri ve ayakkabı gibi her türlü tüketici ürününün üretim sürecinde kullanılan kimyasal maddeler, kısıtlı tehlikeli maddeleri tespit etmek için test edilir veya sertifikalandırılır.

Eko-Sertifika
Sertifika şeması hem tekstil malzemelerinin, hem de deri bileşenlerinin ve hem tekstil hem de deri eşyaların işlenmesinde kullanılan kimyasalların işlenmesinde kullanılan tekstiller, deriler ve kimyasallar için geçerlidir. EUROLAB Eco-Certification, üreticilerin ekolojik ürünlerin güvenilir bir kalite güvence sistemini sürdürmesini vurguluyor. Kalite sistemi, tüm kısıtlanmış zararlı maddelerin orijinal tasarımdan sapmadan en baştan uzaklaştırılması için üretim sürecinde herhangi bir kontaminasyondan kaçınmak için gelen malzemeler ve kimyasal uygulama ile ilgili süreçlerde sıkı kalite güvencesi uygular.

Tüketici Ürünleri İçin Yeşil Yaprak İşareti
Bu belgelendirme markası, çevresel taleplerin bağımsız olarak doğrulandığı ve tekstil ürünlerinin pazarlanabilirliğini artırmak için kullanılabildiğinin doğrulanmasını sağlayan bir tüketici ürünü ve sistem belgelendirmesidir. EUROLAB Yeşil Yaprak Markası ile üreticiler, markalar ve perakendeciler, iş ortaklarına ve tüketicilere, çevresel taleplerinin üçüncü taraf test, denetim ve belgelendirme kuruluşu tarafından doğrulandığına dair güvence verebilir.

WRAP Sertifikası
Dünya Çapında Sorumlu Konfeksiyon Üretim Prensipleri (WRAP), WRAP Sertifikasyon Programına katılan üretim tesisleri için temel standartlardır. Programın amacı, üretim için sosyal olarak sorumlu olan bu global standarda uyumu bağımsız olarak izlemek ve onaylamak ve üretilen ürünlerin yasal, insancıl ve etik koşullar altında üretilmesini sağlamaktır.

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.