Yanıcılık ve Yangın Testi

Yanıcılık ve Yangın Testi

Yapı ürünlerinizin veya sistemlerinizin belirlenmiş yangın ve yanıcılık gereksinimlerini karşıladığını doğrulamak önemlidir. Yerel veya ulusal inşaat kurallarına uygunluğu sağlamak için ürünlerinizde uygulanabilir testler uygulayın. Yapı ürünlerinden ve kablolardan, tekstillere ve mobilyalara, yangına dayanıklılık, yanıcılık ve alev yayma testleri genellikle bu ürünlerin montaj için kabul edilmesinden önce gereklidir.

ANSI / UL, ASTM, CAN / ULC ve NFPA standartlarına test yapma kabiliyeti ile bizimle ortaklık kurmak, dünyadaki en çeşitli test hizmetleri portföylerinden birine erişmenizi sağlar. Endüstri gereksinimlerine veya birlik standartlarına göre test, araştırma ve geliştirme için özel testler veya ürün veya sisteminiz için sertifikalandırma isteyip istemediğinize göre, ihtiyacınız olan uzmanlığa sahibiz.

Yangın dayanımı
Bir malzemenin, ürünün veya düzeneğin yangına dayanma veya bir süre boyunca koruma sağlama yeteneğini belirleyin.

Yayılmış ateş
Bir alevin bir malzemenin veya düzeneğin yüzeyi boyunca tutuşma kaynağından uzağa yayılımını ölçün ve bir yangın durumunda alevlerin yayılma potansiyelini değerlendirin.

Ateşe Tepki
Ürününüz maruz kaldığında, belirtilen koşullarda ve malzemenin aleve ayrışma yoluyla nasıl katkı sağladığını yanıtlayın.

Hangi tür ürünler yangın veya yanıcılık testi gerektirir?

Kaplama
Perde duvar
Damperler / Kanallar
Güverte / Eskrim / Demiryolu
Kapılar / Kapı Çerçeveleri
Zemin / Tavan
Mobilya
Cam / Cam
Donanım
Aile ocağı
yalıtım
Üretilen Konut
Su tesisatı
Çatı
Duvar Sistemleri
Hava Engelleri
Windows / Skylights

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.